W jakim celu dokonywać przeglądów i dezynfekcji klimatyzacji?

 

W trakcie normalnej eksploatacji urządzenia na powierzchni parownika (element schładzający powietrze- chłodnica) w wyniku różnicy temperatur dochodzi do zjawiska znanego nam wszystkim z letnich poranków. Powstaje rosa, czyli dochodzi do skroplenia wody. Jest ona następnie odprowadzana poprzez specjalny przewód do instalacji kanalizacyjnej. Jednakże część wody pozostaje. Dochodzi tam do rozwoju wielu chorobotwórczych drobnoustrojów z bakteriami legionelli na czele.

Mogą one doprowadzić do rozwoju choroby zwanej legionelliozą, a najczęściej występujące typy zachorowań to: choroba legionistów (ciężkie zapalenie płuc) i gorączka Pontiac.Towarzyszy jej suchy kaszel, zaburzenia w oddychaniu, temperatura powyżej 40 °C, zaburzenia świadomości. Śmiertelność pacjentów z postacią płucną legionelozy jest bardzo duża, wynosi od 15 do 20%, przy czym szacuje się, że postać ta występuje jedynie u ok. 2% osób narażonych na zakażenie.

W jaki sposób odbywa się przegląd i dezynfekcja klimatyzacji?

Pracownik dokonuje czyszczenia wraz z dezynfekcją klimatyzatora, a następnie przy pomocy specjalistycznego sprzętu bada poprawność parametrów pracy urządzenia. Pozwala to przykładowo stwierdzić, a następnie wyeliminować nadmierne zużycie energii elektrycznej przez urządzenie. Całość prac rzadko trwa dłużej niż 1-1,5 godziny.

Prace wykonywane są w sposób niezakłócający normalną pracę Państwa firmy/domu. Na życzenie klienta prace mogą być wykonywane w godzinach nocnych oraz w weekendy.

Ile to kosztuje?

Przegląd wraz z dezynfekcją klimatyzatora typu split dowolnego producenta (99% urządzeń zainstalowanych w Polsce) kosztuje już od 100zł netto.
Oferujemy kompleksową obsługę firm pod kątem utrzymania ruchu urządzeń klimatyzacyjnych i wentylacyjnych.

Dla naszych klientów przygotowaliśmy pakiety, dopasowane do ich potrzeb. W razie zainteresowania, bardzo prosimy o kontakt, bardzo chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.

Współpracujemy z wieloma podmiotami Służby Zdrowia!